perfectwatches forum gets to the level of art at the palace level.necktie vape 30ml e juice biluochun rolex functions legitimate sized as well as quality.

Danuša a Ivan Meňhartovi - Potulky po Európe

Park v Topoľčiankach - farebné impresie (2021)

Viac fotografické potulky zámockým parkom v Topoľčiankach - letnom sídle prezidenta Masaryka, tak ako ho zachytila autorka počas celého roku 2021. Rozprávanie obsahuje menej sprievodného textu ako je čitateľ zvyknutý, ale na druhej strane sú fotografie v plnej kvalite, takže to bude náročnejšie na načítanie celej stránky.

Ďalej plynie čas (2020/2021)

Takmer iba fotografické potulky necestovateľským obdobím 2020-2021: "Nemôžeme síce cestovať, ale aj tak môžeme prežiť pekný čas. Hlavne, keď zaznie hudba v nás a zas sa budeme spolu všetci smiať. A zas sa budeme môcť objať." Fotografie sú v plnej kvalite

Týždeň v Dolomitoch (2018)

3.časť dlhého putovania, kde cestovatelia vymenili teplú klímu zvlnených kopcov Toskánska za vysokohorské chladnejšie prostredie majestátnych Dolomitov. Takto zhrnul obsah ChatGPT: "Také jsou tu uvedeny praktické informace pro návštěvníky, tipy na ubytování, dopravu a nezbytné vybavení. Celkově jde o užitečný průvodce pro horolezce a turisty, kteří se chtějí podívat do této malebné a horolezecky zajímavé oblasti." :)

Týždeň vo Val d´Orcia (2018)

2.časť potuliek po malebnom Toskánsku s charakteristickými cyprusovými alejami. Cestovatelia zamenili mestá za krajinu, čo samozrejme vyústi do fotograficko-krajinárskeho raja. Čitateľ ale navštívi aj umbrijské Assisi a jeho slávnu baziliku, stredoveké Monticchiello, vínne mestečo Montalcino, opátstvo Sant´Antimo a celé zvlnené údolie rieky Orcia. A viete čo je to zlatá hodinka?

Medzi Sienou a Florenciou (2018)

1.časť trojtýždňových potuliek so začiatkom v toskánskych sídlach. Čitateľ spolu s autorkou preskúma San Gimignano, San Galgano, Sienu, Florenciu s pútavým popisom miestnych kostolov a rôznych zaujímavých zákutí medzi Siennou a Florenciou, kam sa cestovatelia opäť vracajú po desiatich či dvanástich rokoch.

Alabastrové pobrežie (2017)

Dokončenie potuliek cez Bretónsko bude v Normandii. Čitateľ sa poprechádza po plážach pod alabastrovými útesmi, absolvuje 231 sottervillských schodov, poplaví sa na lodi v Fécampe popri slávnych étretatských útesoch. Na záver a na poslednú chvíľu s autorkou nakukneme dovnútra baziliky Notre-Dame v L'épine z 15. storočia v štýle plamienkovej gotiky.

Potulky po Pobreží útesovcov a Pobreží ružovej žuly (2017)

Pokračovanie potuliek zo severného Bretónska kde sa cestovatelia presunuli z polostrova Crozon s výhľadmi na fantastické scenérie žulového pobrežia

Potulky po polostrove Crozon (2017)

Prinášame vám ďalšie zážitky z pobytu na poloostrove Crozon vo francúzskom Bretónsku. Text je bohato doplnený fotografiami a popismi prírodných krás a historických pamiatok. Čitateľ sa spolu s autorkou poprechádza po pobreží, navštívi pevnosti a kostoly a tiež ochutná miestne špeciality. Necháte sa inšpirovať na cestu do tejto oblasti?

Taliansko plné protikladov (2012)

Staršie putovanie, spracované po rokoch, žiadne veľké upratovanie pred odchodom, výmena auta za autobus, stratená a nájdená kabelka, kaskadérske kúsky autorky pri nastupovaní na loďobus, horúce stredozemné pobežie versus zimné priesmyky Dolomitov a mnoho iných protikladov, s ktorými sa cestovatelia stretli na potulkách benátskou lagúnou, spojených s bohatým výkladom o benátskych miestach, pamiatkach a osobnostiach.

Dovolenka v Borovnej (2017)

21.ročník akcie Balóny nad Telčí bol dobrý dôvod, aby sa cestovatelia opäť vrátili na Vysočinu. Čitatelia spoločne navštívia Telč, Třebíč a samozrejme Český Krumlov a spoznajú ich známe aj menej známe zákutia. V Lipnici nad Sázavou aj miesta spojené s menom Jaroslav Hašek a nielen ten, koho by si čitateľ pri tomto mene vybavil. Systém vás vidí a počúva.

Západy slnka 2: Z Finistere na Pobrežie ružovej žuly (2016)

A je tu pokračovanie rozprávania o francúzskych pobrežiach. Biele, Alabastrové, láka svojimi piesočnatými plážami, kde sa môže človek prechádzať počas odlivu. Pobrežie Finistere je neuveriteľné svojou drsnou krásou, hukotom vody, rozbíjajúcej o sivé skalnaté steny, kde sa výbežky rozoklanej pevniny striedajú so širokánskymi žltými plážami. No a Pobrežie ružovej žuly ohromuje svojou monumentálnosťou obrovských, naozaj ružových, kade tade len tak na pláži pohodených balvanov. Ktoré si vyberiete vy?

Západy slnka 1: Alabastrové pobrežie (2016)

Rozprávanie o potulkách po Normandii spojené s cestovateľskými skúsenosťami a obsiahlou faktografiou - to je prvá časť príbehu našich cestovateľov po tejto starobylej časti Francúzska, ale aj skúsenosti po dlhej ceste zo Slovenska, ako nájsť ubytovanie pár metrov od Lamanšského prielivu na opačnom konci Európy, ako je na cestách dôležitá káva a aké úchvatné sú výhľady na utesy alabastrového pobrežia.

Toskánske hmly (máj 2015)

Toskánsko opäť pritiahlo srdcia našich cestovateľov. Čo viac si môže priať duša fotografa ako malebnú zvlnenú krajinu ponorenú v hmle, s najfotogenickejším a najfotografovanejším kruhom cyprusov pri Torrenieri alebo uličky stredovekých mestečiek? S novou džípieskou cestovatelia pochodili známe aj málo známe zákutia toskánskej krajiny a znova sa s čitateľmi podelili so skúsenosťami na talianskych cestách.

Pobrežia plné farieb - Potulky po Normandii a Bretónsku (2014)

Práve takto si treba predstavovať seniorské doživotné dovolenky. Tohtoročné potulky sa nesú v znamení ružovej, smaragdovej a bielej, vo farbách troch francúzskych pobreží. Okrem štandardných cestovateľských peripétii suchozemský čitateľ zažije prílivy a odlivy, ochutná slávky priamo z pláže, hafo bagiet, obrovské francúzske krémeše, ale aj do zlatista upečené džípiesko :)

Volanie Bretónska - Potulky po zámkoch na Loire a Bretónsku (2014)

Za jedno z najkrajších pobreží sa považuje Côte de Granit Rose. Vďaka skalám z ružovej žuly, miernemu podnebiu a širokým piesočnatým plážam. Kto ich chce vidieť, musí sa vybrať do Bretónska a prechádzať sa medzi morom a nebom. Možno bude mať šťastie a naučí sa tam hrať aj boules a uvidí západ Slnka nad Lamanšským zálivom. Naši dvaja cestovatelia počas šestnásťdennej dovolenky navštívili okrem Bretónska aj Douaumont neďaleko Verdunu, zámky na Loire a katedrálu v Remeši.

Veni, vidi - Potulky po francúzskych katedrálach a bretónskom pobreží (2013)

Naši cestovatelia sa tentokrát rozhodli túlať po francúzskych katedrálach. Videli nielen smejúceho anjela v Reimse ale aj plačúceho v Amiense. Obdivovali farebnosť vitráží v Chartres. Boli očarení Dolnou Normandiou a najmä Bretónskom. Cap Fréhel na vysokom brale nad Atlantickým oceánom ich chytil za srdce. Ale najmä prišli a videli najfascinujúcejšie prírodné divadlo – príliv a odliv pod Mont Saint Michel, o ktorom sa hovorí, že dosahuje výšku pätnástich metrov a že uháňa ako kone v pokluse.

Na toto by som nemal nervy! (2011)

Prežiť talianske noci v Agerole, vidieť Positano a zomrieť? Nie, to by naši cestovatelia nezažili svatbu v Ravelle, nezažili by amalfských šoférov v akcii a nevideli by vynálezy Leonarda da Vinciho vo Vinci. A nielen to - nenašli by miesto svojej ďalšej talianskej dovolenky - Selvu Val Gardenu. To bude ten správny narodeninový darček v roku 2012.

Dovolenka v Borovnej (2010)

Návrat na Vysočinu, krásna Telč, juhomoravské hrady, opäť logické aj nelogické aj historické súvislosti, v zdraví aj v chorobe, v slnku aj v daždi... skrátka: „Lidé zděte!“

Narodeninový Paríž (2009)

Výlet do Paríža ako darček, ubytovanie v centre, návšteva všetkých parížskych pamiatok a nakoniec šťastné pristátie doma... Čo viac si môže obyčajný cestovateľ priať? Ďalšie, v poradí už ôsme, pokračovanie cestovateľských dobrodružsiev potulných plebejcov.

Talianske plnenie snov: Toskánsko – umbrijsko - benátske potulky (2008)

Ísť či neísť? Cestovatelia si plnia svoje sny. V ďalšom pokračovaní cestopisov sa čitateľ ocitne v horúcom letnom Taliansku, poblúdi po najznámejších miestach Toskánska, Umbrie, Benátok a dozvie sa za priehrštie histórie, faktov o pamiatkach, umelcoch a ich dielach, skrátka nejeden sen skutočného milovníka Talianska a estetiky bude splnený. A nájdu sa aj zabudnuté kľúče :)

A nezačalo sa to najlepšie... Potulky severným Talianskom (2007)

Čo sa ťažko začína, našťastie dobre končí a presne to tentokrát vyjadrujú zážitky cestovateľov po Benátkach, ktoré sú už tradične zdrojom nekonečnej inšpirácie. Pomotajú sa po pamiatkach Verony, okolo jazera di Garda a cez údolie Val Gardena. Vynikajúce fotografie a text vťahujúci do deja sú zárukou príjemného čítania na "jeden dych".

Dovolenka mojich snov - Z Vysočiny do východných Čiech (2007)

Letné putovanie po Vysočine a východných Čechách čitateľa zavedie do malebného prostredia plného kultúrnych pamiatok, príbehov, Bedřicha Smetanu, súvislostí s minulými časmi. Popis zážitkov a stretnutí, veľmi dobre doplnený vydarenými fotografiami vtiahne čitateľa do deja a v mnohom sa s autormi stotožní. Poučte sa od mačiek...

Toskánske návraty (2006)

Kam tento rok na dovolenku? No predsa do Toskánska! Čitateľ sa oboznámi s históriou a pamiatkami toskánskych miest Florencia, Umbria, San Gimignano, Siena, San Galgano, Volterra, Montepulciano, Aquileia a ich neskutočnou krásou diel starých architektov. Samozrejme tu nechýbajú zážitky z neposlušnej domácnosti, o pobytovej administratíve a hlavne z fotografovania, pretože zelené Toskánsko je skrátka fantastico.

Cesty - zmätky: Potulky Vysočinou a južnými Čechami (2005)

Nové 14-dňové cestovateľské príbehy z Vysočiny a južných Čiech, vôbec nie zmätočné, ale plné zaujímavých zápletiek, logických aj nelogických súvislostí. Okrem toho sa čitateľ dozvie aj o okolnostiach nakupovania nového automobilu, mobilného telefonovania, o tom kto sa prisťahoval do Humpolca, ale nasaje aj malé priehrštie historických a geografických faktov.

Čo si zabudnem, to mi nechýba - Juhočeské potulky (2004)

Cestopis na štyroch kolesách tentokrát z putovania po južných Čechách. Čitateľ navštívi České Budejovice, Český Krumlov, vypije nespočetné množstvo piva :)

Potulky Toskánskom (2004)

Netradične jarné putovanie po Toskánsku - zelenej krajine, takmer ako z filmu Nebo, doplnené vynikajúcimi fotografiami.