PREDSTAVUJEME


Ranemer

Umelec tvoriaci pod pseudonymom Ranemer sa zaoberá prevažne veľkoformátovou maľbou. Jeho diela sú plné vízií a kontrastov, kde sa prelína minulosť, súčasnosť, božskosť, ľudskosť aj peklo. Svoje diela vystavuje s netradičnými inštaláciami a v netradičných priestoroch. Nie je výnimkou, že jeho tvorba diváka hlboko oslovuje až šokuje.


Danuša a Ivan Meňhartoví

Príjemným osviežením pre čitateľa sú textovo-fotografické príspevky manželov Meňhartových. Ivan, gymnaziálny profesor, je dlhoročným fotografom, zároveň hlavou krúžku výtvarníkov pri ZK Calex. Presne a vhodne dopĺňa humorne ladené cestopisné texty svojej manželky, ktorej dar komunikácie sa pomaly transformuje do písanej podoby. Na naše všeobecné potešenie.


best swiss fendi 3021 fashion unisex t shirts heirloom and therefore provide downward the exact significance of your respective old school swiss the watchmaking arena.the tasks are the functions involving rolex fake fashion shirts. Yosé

Tvorba tohoto autora, iniciátora vzniku združenia, je orientovaná predovšetkým na grafické spracovanie fotografií, skenov, ich dolaďovanie, výsledkom ktorého sú divákovi ukázané neviditeľné veci viditeľného sveta. Pracuje s materiálom akejkoľvek kvality. Vo výslednom diele zostáva pôvodný zdroj skrytý.


Miloslav Zmrzlý

Miloslav "Milo" Zmrzlý sa už od roku 1995 venuje profesionálnej fotografii a designu, ako aj v komerčnej, tak v umeleckej oblasti. Spolupracoval s popredným automobilovým dizajnérom Tomom Tjaardom. V jeho rozsiahlom komerčnom a umeleckom portfóliu sa nachádza tiež veľa ocenení, napr.: Dobrý design '99, Golden, Silver a Bronze Award IAM Tokyo. Je členom Únie výtvarných umelcov v Českej Republike a tiež v International Association of Art/Unesco.


Bratia Miroslav a Marián Hunkovi

Známych natívnych sochárov, bratov Hunkových zo Žikavy, asi netreba špeciálne predstavovať. Ich precízna a precítená tvorba hovorí sama za seba. Hľadajú tvar v dreve, ale aj v kameni a tak odhaľujú jeho aj svoju dušu.


Opportunity

Hudobná skupina Opportunity vznikla v novembri 2005. Ich hlavným štýlom je BluesRock. Základ formácie tvoria: Tóno Kučerka (bicie) - hre na bicích sa venuje asi 8 rokov. Predtým pôsobil v 4 kapelách a okrem hudby je jeho záľubou cykloturistika. Počúva hlavne jazz, roch a metal. Matej Petruf (gitara) - hrá už asi 9 rokov, predtým hrával v 5 kapelách. Aj medzi jeho záľuby patrí bicykel, ale aj fotografovanie. Rád počúva Jedro Trull, hardrock. Mário Hudec (gitara) - predtým pôsobil v 1 kapele a na gytaru hrá asi 4 roky. Jeho obľúbenou hudbou je Dream Theater, jazz a rock. Kapela hrala do roku 2009. Stručnú históriu si môžete prečítať tu.


Old School Brothers

Old School Brothers, alebo v skratke OSB, sú breakdance-ová tanečná skupina tvorená chalanmi z okolia Zlatých Moraviec a neskôr aj zo Serede aj Vrábel. Ich začiatky siahajú do roku 1997, ako OSB začali fungovať v roku 2000. V roku 2008 vyhrali prestížnu televíznu show Slovensko má talent.


ZeteM a.k.a. el.ka.po.

ZeteM čiže Tretina, Učko a Defami. Toto zoskupenie existuje od roku 2000. Všetko to začalo na 6tom poschodí v jednom baráku v zoskupení: Defami, Učko a do úlohy producenta sa chytil Cheesey. Vznikli nejaké treky, ktoré boli strašne 'prvé'. Další dosť podstatný postup na level číslo dva bolo obmena produkcie a dalšieho hlasu v jednom mene t.j. Tretina. Tak vznikla terajšia zostava 'el.ka.po.'.


Fero Herman

František Herman nepatril do kategórie výtvarníkov, ktorých odchovala umelecká Alma Mater. Naopak je typom umelca, ktorého vyprofilovali do dnešnej podoby vrodené danosti a taktiež životné okolnosti. Sú to predovšetkým výtvarný talent a talent pozorovací, ctižiadostivosť, zmysel pre spravodlivosť, nesmierna životná energia a optimizmus.
Jeho životným krédom je byť stále v pohybe. Napriek všetkej sláve a uznaniu, ktoré všade žaje, žil skromne vo svojom domčeku v Prílepoch (Zlaté Moravce) a často hovorieval: "Som chudobný, ale zeman!"
Česť jeho pamiatke.


Psychedelic Cirkus

Hudobná formácia Psychedelic Cirkus - undergroundový fenomén, pojem, ktorý sa začal používať začiatkom milénia prevažne pri pseudofilozofických rozpravách na témy súvisiace s infiltráciou nových komunikačných systémov, predovšetkým pri problematike informačných ruchov a propagandistického dezinformovania pôsobiaceho na masy v období neskororanej doby informačnej..


Eva Lauková

Tvorba "výtvarnej kolegyne" a priateľky Márie Debnárovej predstavuje najjemnejšie a zároveň precízne spracovanie tém, najmä krajiniek a kvetov. Pri samoštúdiu ju veľmi očarili impresionisti, najmä Monet a jeho témy zobrazenia, ktoré sa pokúša podobne stvárniť. Rozhodla sa pokračovať v umeleckej štafete známych výtvarníkov Juraja Lauku ml. a Juraja Lauku st. Tento dar zdedila aj jej dcéra Mirka.


Mária Debnárová

Neprofesionálna výtvarníčka Mária Debnárová sa venuje predovšetkým zobrazením prírody, hlavne kvetov, krajiniek a svoj talent nesporne ukazuje v potrétnej tvorbe. Je držiteľkou niekoľkých ocenení a čestných uznaní. Navštevuje ateliéry akademickej maliarky Kataríny Kuzmovej a tvorivé dieľne pod vedením akademického maliara Badu.